Haber

Ali Koç: “Ligden çekilme gibi bir hedefimiz yok”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 2015’te Trabzon’da uğradıkları silahlı saldırının faili meçhul kalmasının devletin suçu olduğunu söyledi. Başkan Koç, yönetim kurulu tarafından ligden çekilme yönünde oy kullandıklarını ve bunun reddedildiğini belirterek, “Ligden çekilme gibi bir hedefimiz yok” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Derbiyi yönetecek kapasitede hakem eksikliğine değinen Önder Ali Koç, “Bizim derbi için atayacağımız hakem yok. 85 milyon ülke futbolla yatıyor, hakem kurumunda derbi hakemi yok. Hepimiz Halil Umut Meler’e bir şey olmasın.Geldiğimiz noktayı görüyor musunuz yarın.Bu sezon Zorbay Küçük, Ali Palabıyık, Ali Şans ile 7 derbi olacak.

“Silahlı saldırının faili meçhul kalması devletin suçudur”

2015’te Trabzon’da uğradıkları silahlı baskının hala faili meçhul olduğunu ve bunun devletin ayıbı olduğunu söyleyen Lider Koç, “Dünyada kaç kulüp son bir haftada 6 dönemde 3 şampiyonluk kaçırdı. Bence yok. .En parlak döneminde rakiplerinin önündeyken.Dünyada kaç grup silahlı saldırıya uğradı.Dünyadaki birçok grubun otobüsü hala meçhul ve bu Türkiye Cumhuriyetinin ayıbıdır.Er ya da geç Daha sonra bu ortaya çıkacak.Belki bu kişiler hayattadır.”TFF’ye korkunç bir saldırı var, ertesi gün yakalanıyorlar. Bu gerçektir. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Hatta maç uğruna devletimizi zayıflatmayı göze alabiliriz. Bu da yetmezmiş gibi olayın ertesi haftasında zorla maç oynandı. Yabancı oyuncuların travma yaşadığı Türkiye.” Ayrılmak istediği belki 40 kişinin hayatına mal olan olaydan sonra maç oynamamız istendi. Bir yıl içinde oldu. Bunu hangi camia kaldırabilir?

“2011’den beri bize doyamadılar”

Ali Koç, 2011’den bu yana Fenerbahçe’de oyunlar oynandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“2011’den beri bize doyamıyorlar. O söylemezse onlar da işin içinde. Hatırlayın 3 Temmuz’dan sonra Fener Vakası çıktı. Bir haber mi sızdırıldı? çok değerli bir dava. 3 Temmuz davasının sayfa sayfa ifadeleri televizyonda yayınlanmadı mı? Bizim olayda ima yok muydu. Utanmadılar, liderimizin fotoğrafını bastılar.”

“Ligden çekilmeye niyetimiz yok”

Ligden çekilme gibi bir düşünceleri olmadığını söyleyen Ali Koç, “Lider olarak bu işin bütününe bakmam lazım. Ekstra mı olacağız yoksa bu günlerden vaz mı geçeceğiz? Uzun vadeli çıkarlarımızı korumak adına bu ülkenin futbolunu temizlemek için buna karar vermeliyiz.Ben her şeyi yaparım kendi başkanlığımı feda etmeye hazırımÇünkü önümüzde iki yol var böylesi yok Ligden çekilmek gibi bir şey saçmalık.Yok öyle bir şey.Duygusal konuşuluyor bunlar.Şimdi 15 hafta var.Selahattin Baki’nin dediği gibi bu ligi şampiyon bitirecek miyiz?”Yeter artık taşardın de. oyun oynamıyoruz ve bir dakika sahada kalarak bu sezon fedakarlık yapıyoruz. İnanın geleceğimiz için çok ama çok önemli bir adım.”

“Fenerbahçe’siz lig lig değildir”

Yönetim kurulunda 1 dakika sahada durarak çekilme kararı için oy kullandıklarını söyleyen Başkan Ali Koç, 11 kişinin aleyhte oy kullandığını söyledi. Koç, “Konyaspor maçında yapmak zorunda değiliz. Diğer maçta yaparız. Ben bir kez ölmeye inanırım. Yönetim kurulunda yapılan oylamada 11’e 3 devam kararı alındı.” .Ben de o 3 kişiden biriydim.Ciddiye almıyorsun.Bazen öldürürsün,bazen ısırırsın.Önümüzde iki yol var,biri radikal yol,diğeri sonuna kadar mücadele etmek ve başarmak. devam etme çabası.Fenerbahçesiz Türkiye futbol ligi futbol ligi değildir.Biz her yerdeyiz derler.Her yerdeyiz.Her yerde değiliz.Adaletten ve şeffaflıktan yanayız.TFF ile 2015 yılı için iç içe olmadık. 20 yıl. Tüm taraftarlarımızdan bu süre bitene kadar kayıtsız şartsız kenetlenmelerini rica ediyorum. Başka bir camia daha dayanılmaz bir algı oluşturacağını düşünüyoruz. Bir de kendi camiamıza bakalım. 18 yıl federasyon başkanlığı yapmış bir şahsiyet” dedi. bizim şikeci olduğumuzu ima ediyor. Hiçbirimiz çıkıp da konuşmuyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu