Haber

Almanya’da bir numaralı gündem polisin burnunun dibinden 1 milyon euro çalan kadın oldu! Hırsız için acil yardım hattı oluşturuldu.

Almanya, Stuttgart’ta bir nakit transfer şirketinde çalışan 42 yaşındaki Mirnesa S. için insan avı başlattı. Evi karakola sadece 250 metre uzaklıkta bulunan Mirnesa’nın polisin burnunun dibinden 1 milyon euro çalarak ortadan kaybolması Alman medyasının birinci gündem maddesi oldu.

YEREL YÖNETİMLER YASASI

Ekim ayı ortasında 1 milyon euro çaldığı tespit edilen ancak bunu öğrenince ortadan kaybolan Mirnesa için yerel yetkililer harekete geçti. Evi karakola sadece 340 adım uzaklıkta olan Mirnesa’nın başarısı ve polisin başarısızlığı alay konusu oldu.

“ŞİMDİ BULAMADIK”

Evinin boş olduğu açıklanırken, yerel polis yetkilileri, “Şimdiye kadar Mirnesa hakkında bir takım ihbarlar geldi. Ama şu anda onu bulamıyoruz. Mirnesa hala kayıp” dedi.

Polis, genç kadının çanta dolusu parayla kaçtığı görüntüleri paylaştı.

“ÇOK SESSİZ BİR HAYAT YAŞIYORDU”

Bild’e konuşan komşusu Mirnesa, “2021 yazında buraya taşındı. Bir şube müdürü olduğunu ve öğlenden gece yarısına kadar çalıştığını söyledi.” Bölgede hizmet veren bir fırının sahibi, “Çok sakin bir hayat yaşıyordu. Bazen yakışıklı partneri ve köpeğiyle yürüyüşe çıkıyordu” dedi.

ACİL BİLDİRİM HATTI OLUŞTURULDU

Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Bild de polisin Mirnesa için acil uyarı limiti oluşturduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu