Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık Deprem Bölgesinde

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, depremin vurduğu Hatay’da çeşitli temaslarda bulundu. Hatay’ın Samandağ, Defne, Kırıkhan ve İskenderun ilçelerini ziyaret ederek depremden etkilenen vatandaşlarla toplantıya gelen Önder Çalık, “Beylikdüzü dayanışma ruhuyla buradayız. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu illerden biri olan Hatay’a giderek çeşitli temaslarda bulundu. Belediyenin bölgede yürüttüğü çalışmaları koordine eden Önder Çalık, İBB tarafından Antakya’da bulunan Afete Uyum Merkezi’nde düzenlenen Uyum Toplantısı’na katıldı. Toplantıda uyum için izlenecek yol haritası masaya yatırıldı. Görüşmenin ardından Hatay’ın Samandağ, Defne, Kırıkhan ve İskenderun ilçelerini ziyaret eden Çalık, depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi.

İmamoğlu çadırkenti ziyaret etti

Günün ilerleyen saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başkan Mehmet Murat Çalık ile birlikte Beylikdüzü Belediyesi’nin bölgede hayata geçirdiği çadırkenti gezdi. Buradaki ziyaretinde depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ileten İmamoğlu, “İnşallah bu zor günleri dayanışma içinde atlatacağız.” Yardımların ulaşılamayan noktalara hızlı bir şekilde ulaştırılması için bölgeye giden motokuryelerle de sohbet eden İmamoğlu, “Çok güzel bir iş olmuş. Başkanımız Mehmet’in paylaşımında gördüm. Sizi burada görmek çok güzel. Yüreğinize sağlık, iyi ki varsınız” dedi.

“Yurttaşlarımızın yaşadığı travmayı paylaşıyoruz”

Afet sonrası tüm yaraların ancak birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla sarılabileceğini belirten Önder Çalık, “Türkiye’nin 10 ilinde hissedilen depremin ardından Beylikdüzü’nün dayanışma ruhuyla Hatay’dayız. güzel ülke ve hepimizi derinden etkiledi. Burada vatandaşlarımızın yaşadığı travmayı paylaşıyor, yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz. Bu zor günleri birlikte atlatacağımızı da çok iyi biliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu