Haber

Eskişehir’de dolandırıcılık yapan 28 zanlı adliyeye sevk edildi

Dolandırıcılık zanlıları adliyeye sevk edildi

ESKİŞEHİR – Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya’da dolandırıcılık yapan 28 zanlıya yönelik başlattığı operasyonlarda 2 tabanca, 3 şarjör, 26 fişek, çok sayıda dijital malzeme ve araç satış sözleşmesi ele geçirdi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Hatalar Şube Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya illerini kapsayan planlı operasyonda 13 Haziran 2023 tarihinde yapılan aramalar sonucunda dolandırıcılık olaylarına karıştığı tespit edilen 28 şüpheli hakkında soruşturma kapsamında yürütülen kabahatler ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarını işlemek amacıyla örgüt kurmak; 2 tabanca, 3 şarjör, 26 fişek, çok sayıda dijital teçhizat ve araç satış sözleşmesi ele geçirildi.

Şüpheliler müşteri sıfatıyla araç sahipleri ile görüşerek noter satışı için saat 16.00’dan sonra randevu aldığından, özellikle aracın satışı için müşteri olarak internete verdiği araç satılık ilanlarını müşterilere taklit olarak gösterdiler. bilgisayar ortamında önceden hazırlanan havale makbuzu ve saat 16.00’ı geçtiği için ertesi gün para hesaplarına geçti. Geçeceğine ikna olan ekipler, araçların noter satışını yaparak hile yaptıkları tespit etti. Şüphelilerin noter satışını yaptıkları araçların ilk fırsatta aynı gün veya birkaç kez el değiştirdiği gruplar tarafından belirlenirken, müştekilerin araçlarını bulup satın almalarına engel oldular. Şahıslar hakkında isimli işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

beytussebap-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu