Haber

Görev yaptığı belediyenin ağır kusurlu TIR’ı ile kaza yapan sürücü şikayetçi oldu

KIRŞEHİR Belediyesi Güçlendirme Hizmetleri’nde şoför olarak çalışan Selahattin Battaloğlu (47), yaklaşık 1 ay önce 10’u ağır 35 arızalı olduğunu iddia ettiği kamyonun şarampole yuvarlanması sonucu yaralandı. Tedavi altına alındığı evinde tedavi gören Battaloğlu, savcılığa yanlış bir duyuru yaptığını belirterek, “Kazadan sonra hiçbir yetkili arayıp sormadı. 4 haftadır evimde yatıyorum. Arayacağım. yasal hakları sonuna kadar.”

Kırşehir Belediyesi Destek Hizmetleri biriminde görevli şoför Selahattin Battaloğlu, geçen yıl 24 Kasım’da belediyenin iş kamyonunu muayeneye götürdü. Muayene sırasında 10’u ciddi olmak üzere 35 kusurlu tespit edilen aracı birimine teslim etti. Yola çıkarılması yasak olan aracı belediyenin talimatı doğrultusunda trafiğe çıkardığını öne süren Battaloğlu, 12 Aralık’ta Kırşehir-Ortaköy yolunda aracın şarampole yuvarlanması sonucu yaralandı. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Battaloğlu, hastanede 1 haftalık tedavisinin ardından taburcu edildi.

Tedavisine evinde devam eden Battaloğlu, arızalı araç kullanmak zorunda kaldığı gerekçesiyle görev yaptığı belediye ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yaşadıklarını anlatan Battaloğlu, “8 yıldır Kırşehir Belediyesi İkmal Hizmetleri biriminde şoför olarak çalışıyorum. Araç muayenesinde 35’i ağır 10’u ağır kusurlu TIR’ı bana verdiler ve yerine koydular. yolda çalıştığımı birime kazaya sebebiyet verebileceğimizi söylememe rağmen aracı trafiğe çıkardılar kaza sonrası kalça kemiğimde 2 kırık oluştu kaza nedeniyle vücuduma platin takıldı. Güzelleşeceğim günü bekliyorum, şu an hareket edemiyorum.” Yataktayım. Kimse benimle ilgilenmedi. Evde ailem ve çocuklarımla kapalı bir ortamda güzelleşeceğim günü bekliyorum. Hukuki hakkımı sonuna kadar arayacağım” diye de sormadı. Yat bu kadar ucuz mu? İş teklif ederken kolaydı. Kırşehir Belediyesi yetkilileri, olayın adı geçen mercilere intikal ettiğini, şimdilik rastgele bir açıklama yapılmayacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu