Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, Yıldız-Fulya-Mecidiyeköy metro hattında test sürüşüne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş’ı Şişli’ye yeraltından bağlayacak olan Yıldız-Fulya-Mecidiyeköy metro sınırında test sürüşüne katıldı.

İBB’den yapılan açıklamaya göre, Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının devamı niteliğindeki Yıldız-Fulya-Mecidiyeköy hattında test sürüşüne katılan İmamoğlu’na, Beşiktaş Belediye Başkanı Dilek Akpolat ve Şişli Belediye Başkanı Muammer eşlik etti. Keskin.

İmamoğlu, test sürüşü öncesi yaptığı açıklamada, İstanbul’un en derin istasyonlarından birinde olduklarını belirterek, “Metromuzu Yıldız’dan, yaklaşık 75 metre derinlikten alacağız. Fulya istasyonunu geçip oradan da geçeceğiz.” Mecidiyeköy’e gideceğiz. Çok önemli bir hat. Biliyorsunuz Mahmutbey. -Mecidiyeköy hattını açtık. Ama Mecidiyeköy’den sonra özellikle Beşiktaş Meydanı’ndaki kazılar yaklaşık 6,5 yıldır devam ediyor.” değerlendirmesini yaptı.

Şu anda oradaki süreci hızlandırdıklarını kaydeden İmamoğlu, 2024’ün ilk çeyreğinde Yıldız’dan sonrakini direkt Kabataş’a bağlayacaklarını ve arkeolojik kazı ile ilgili süreçleri vatandaşlarla paylaşacaklarını söyledi.

Bu sınırın tamamlandığında vatandaşlara kolaylık sağlayacağını ifade eden İmamoğlu, “Yoğun bir emekle bu süreci toparladık. 31 Aralık’ta çok güzel bir açılışla halkımızın hizmetiyle buluşacak.” sözlerini kullandı.

Bu açılıştan bir gün sonra Dudullu-Bostancı metro sınırını da açacaklarını açıklayan İmamoğlu, bu müjdeli haberi tüm İstanbullularla paylaşmak istediğini söyledi.

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından tren Yıldız Garı’ndan hareket ederek Mecidiyeköy İstasyonu’na ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu