Haber

İstanbul’un en tehlikeli semtleri! Japon deprem uzmanı haritadan tek tek gösterdi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler; 10 ilimizde çok sayıda binanın yıkılmasına ve binlerce insanımızın ölümüne neden oldu.

MUHTEMEL İSTANBUL SALLAMASI TAVSİYE EDİLİR

Aradan geçen günlere rağmen deprem bölgesindeki enkazda çalışma sürerken, tüm gözler İstanbul’da beklenen olası depreme çevrildi. Bu noktada megakentte binaların ve zeminin durumu gündeme geldi.

1,5 MİLYON KONUT TAŞINACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da İstanbul ile ilgili bir açıklama yaparak, “Hem Anadolu Yakası’nda hem de Avrupa Yakası’nda 1.5 milyon riskli konutu dönüştüreceğimiz 2 rezerv alana taşıyacağız” dedi. söz konusu.

İLÇE İLÇE RİSKLİ YERLER SAYILDI

Kıdemli İnşaat Yüksek Mühendisi Yoshinori Moriwaki de İstanbul’un taşınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. A Haber’e konuşan Moriwaki, “İstanbul’da sıvılaşma olan bölgelerin güçlendirilmesi gerekiyor. İstanbul Boğazı’nın iki yakasındaki Sarıyer, Beşiktaş, Alibeyköy ve Başakşehir gibi haritadaki kahverengi alanlar çok iyi. Eski Atatürk Havalimanı. Mevkii Ataköy Avcılar Küçükçekmece Büyükçekmece’de zemin iyi değil Buranın zemini Hatay’daki gibi Burada çok sıvılaşma var Düzgün temel atılırsa binalarda bir sorun olacağını düşünmüyorum burada fore kazık kullanılmaktadır.Şu anda yeni bir proje başlıyor ve birçok bina yıkılacak.Projeden sonra milyonlarca vatandaşımız var.Ancak her şeyden önce yüksek riskli alanlarla ilgilenmemiz gerekiyor.Ayrıca önemli bir dönüşüme ihtiyaç var. Zeytinburnu, Fatih, Kağıthane ve Esenyurt bölgeleri.” sözlerini kullandı.

musabeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu