Haber

Konya’da Spor Konya Okçuluk Turnuvası Sona Erdi

Konya değerli bir millettir. spordüzenlemeye daha çok ev sahipliği yaptı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi konutunda Türkiye’nin 26 farklı ilinden yüzlerce sporcunun katılımıyla düzenlenen Spor Konya Okçuluk Turnuvasının sona erdiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023 Dünya Spor Başkenti unvanını taşıyan Konya’nın yıl boyunca birçok önemli ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaya devam ettiğini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Spor Konya” projesi kapsamında düzenlediği okçuluk turnuvasının da bunlardan biri olduğunu ifade eden Altay, “Ülkemizin birçok ilinden okçuluğa ilgi duyan sporcular Konya’mızda bir merkeze geldi. Okçuluk turnuvası Çocuklar, gençler ve büyükler kategorilerinde düzenlenen 3 gün boyunca büyük heyecana sahne oldu.Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederim.Amacımız ilimizin sporun başkenti olarak anılmasını sağlamaktır. , sadece bir yıl değil, her zaman.Bu amaçla çalışmalarımıza artarak devam edeceğiz inşallah.” sözlerini kullandı

3 gün süren okçuluk turnuvası sonunda müsabakalarda dereceye giren sporcular törenle ödüllendirildi.

ekinozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu