Haber

Şangay’ın Lujiazui Bölgesi 100’den Fazla Yabancı Varlık Yönetimi Şirketine Ev Sahipliği Yapıyor

Çin’in doğusunda, Şangay’daki Lujiazui bölgesinin akşam manzarası, 4 Kasım 2022. (Fotoğraf: Wang Xiang/Xinhua)

ŞANGAY, 28 Mart (Xinhua) — Pazartesi günü Şanghay’da düzenlenen 3. Lujiazui Küresel Varlık Yönetimi Zirvesi’ne göre, 100’den fazla yabancı sermayeli varlık yönetimi şirketi Şangay’daki Lujiazui Finans Merkezi’ne yerleşti. Bu gelişme, Çin finans sektörünün daha da dışa açılmasının bir göstergesidir.

2022’de Lujiazui Finans Merkezi, 10 yabancı varlık yönetimi şirketini veya ilgili yukarı ve aşağı yönlü işletmeleri tanıttı. 13 ülkeden finansal kuruluşlar, bugüne kadar Şangay finans bölgesinde 122 yabancı varlık yönetimi şirketi kurdu. Bunlardan dokuzu bu türde dünyanın ilk 10 kuruluşu arasında ortalarda yer almaktadır.

Zirvede, Çin’in (Şanghay) Pilot Serbest Ticaret Bölgesi Lujiazui Yönetim Bürosu da 10 küresel varlık yönetimi şirketi ile açılış konusunda bir iş birliği protokolü imzaladı.

Çin (Şanghay) Pilot Serbest Ticaret Bölgesi Lujiazui Yönetim Bürosu Direktörü Xiao Jian, 2025 yılına kadar Lujiazui’deki endüstri başkanının uluslararası varlık yönetimi şirketlerinin toplam sayısının 150’yi geçmesinin beklendiğini söyledi.

gerger-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu