Haber

Adana Havalimanı açıldı mı? Adana Havalimanı kapandı mı?

Adana Havalimanı Açık mı, Adana Havalimanı kapalı mı merak ediliyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço ağırlaşıyor. Çevre illerdeki tahribatlar nedeniyle havalimanlarının çalışıp çalışmadığı araştırılıyor. Adana Havalimanı açık mı, Adana Havalimanı kapalı mı? Adana Havalimanı açıldı mı? Adana Havalimanı kapandı mı? Detaylar burada…

ADANA HAVAALANI AÇIK MI?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde üzücü tablo her geçen dakika daha da kötüye gidiyor. 10 ili vuran felakette hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 873’e, yaralı sayısı 62 bin 937’ye yükseldi.

Ancak Adana Havalimanı açık. Adana Havalimanı, Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım faaliyetlerinde lojistik ve ulaşım üssü oldu.

ADANA HAVALİMANI AÇILDI

Türkiye’den ve yurtdışından arama kurtarma ekipleri ve malzemeleri taşıyan uçaklar ile gönüllüler, deprem bölgesine hızlı bir şekilde ulaşmak için Adana Havalimanı’na iniyor. Hatay Havalimanı’nın kapanmasıyla değeri daha da artan havalimanına gelen ekipler, buradaki görevliler tarafından yönlendirilerek ihtiyaç olan bölgelere ulaşımı sağlanıyor. Bu ekiplerin kullanacağı ekipmanların taşınması için havalimanında tır ve tırlar da bulunuyor.

basciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu