Haber

Antakya’da meydana gelen depremin 130. saatinde bir kadın enkazdan kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Hatay Antakya’daki depremin 130’uncu saatinde Ümit Gülçiçek isimli 60’lı yaşlarındaki kadın enkazdan kurtarıldı.

Depremlerden etkilenen Antakya’da arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Depremin 130. saatinde Ümit Gülçiçek kadın Cebrail Mahallesi Mimar Sinan Sokak Gül Apartmanı’nın enkazından jandarma arama kurtarma (JAK) ve Kore Cumhuriyeti’nden UMKE personel ve ekiplerinin çabalarıyla kurtarıldı.

Gülçiçek daha sonra sağlık çalışanına teslim edildi.

“Çok susadığını ve bize çok minnettar olduğunu söyledi”

Çankırı’dan gelen 112 Acil Sağlık personeli sağlık görevlisi Salih Özen, bölgedeki sesleri dinledikten sonra çalışmalara başladıklarını, JAK, UMKE ve Koreli ekiplerle enkaz altında kalan kadını kurtarmak için hemen harekete geçtiklerini söyledi.

Depremzede Gülçiçek’in enkaz altında önce elinin görüldüğünü ifade eden İhtimam, “Teyzemize bir sağlık sorunu olup olmadığını sorduk. Daha sonra su vermeye çalıştık. Çok susadığını ve teşekkür ettiğini söyledi. Yanında eşi var ama vefat etti.” söz konusu.

Depremzedenin sağlık durumu hakkında bilgi veren İhtimam, “Kore kurtarma ekibinin doktoru ve ben hastayı değerlendirdik. UMKE personeli tarafından hastaya damar yolu verildi. Herhangi bir sağlık hassasiyeti ve ağrıları yoktu. Daha sonra JAK ve Kore ekipleriyle birlikte yaralıyı güvenli bir şekilde enkazdan çıkardık.” dedi.

Kadını sağ kurtarınca çok sevindiklerini belirten İtina, şunları söyledi:

“Geldiğimiz günden bu yana kaç kişiyi kurtardığımızı hatırlamıyorum ama çok mutluyum. Teyzemizi 6. günde çıkarabildiğimiz için çok mutluyum. İlk günden beri ekibimizle buradayız. Depremin olduğu gün arama kurtarma çalışmalarına birkaç gün daha devam edeceğiz.”

bucakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu