Haber

Seydikemer Kaymakamı: Yangın hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor

Kaymakam Büyüker: “Yangın hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor”

MUĞLA – Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, grupların makilik alanda çıkan yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Makilik alanda çıkan yangın çıktı. Hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor” dedi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Kumluova’daki makilik alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Gruplar, araziden dik zeminde çıkan yangına müdahale etmeye başladı. Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan alevlerin makilik alanda etkisini sürdürdüğü öğrenilirken, ekiplerin yangına karadan müdahalesi sürüyor. Yangına 15 sprinkler, 6 su tankeri, 3 dozer ve 6 yer grubu 206 işçi ile müdahale ediyor.

“Yangın hiçbir yerleşim alanını tehdit etmiyor”

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, yangını kontrol altına almak için tüm ekiplerin seferber olduğunu belirterek, “Makilik bir alanda yangın çıktı. Rastgele bir yerleşim alanını tehdit etmiyor. Alttaki sera alanına da sprinkler ve itfaiye ekiplerimiz müdahale etmeye devam ediyor. Helikopterle müdahale olmadığı için o konuda da sıkıntılarımız oluyor. Ancak evlerimizin bulunduğu alana rastgele bir ormanlık alan ya da yolda hızlı bir genişleme olduğu söyleniyor. Antalya, Fethiye’den ekiplerimiz var. Şu anda kontrollü bir şekilde söndürülmeye çalışılıyor. İnşallah kısa sürede kontrol altına alıp söndüreceğiz” dedi.

ipsalaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu