Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, şehitleri anmak için Sarıkamış’ta.

gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış şehitlerini minnetle andıklarını belirterek, “Sarıkamış bir direnişin, sadakatin ve fedakarlığın simgesidir. Bu ruhu yaşatmak lazım. Bu ruhu yaşatacak olan gençliktir. .” dedim.

Bakan Kasapoğlu, Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına katılmak üzere geldiği Sarıkamış’ta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu yıl anma etkinliklerine özel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Gençlerimizle, sanatçılarımızla, sporcularımızla, şampiyonlarımızla Sarıkamış’a geldik. Bu kutlu vatanı bizlere emanet eden şehitlerimizi ve ecdadımızı, Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılında, milleti ayağa kaldırmayı hedefleyen herkesle birlikte minnet ve rahmetle anıyoruz. Türkiye’nin mukaddes davasıdır.” Sadakatin ve bağlılığın simgesidir. Bu ruhu yaşatmak gerekiyor. Bu ruhu yaşatacak olan gençliktir. Gençlerin bu anlamdaki katkısı ve heyecanı bizim için umuttur. Asr-ı Türkiye’ye böyle bir şevkle geldik.”

Dün sabah 09.00’da Ankara’dan hareket eden Sarıkamış Ekspresi ile yola çıktıklarını hatırlatan Kasapoğlu, “Yaklaşık 27 saat süren bir yolculuk yaptık. Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars ve Sarıkamış… Kültür ve tarih dolu sohbetler… “Gençlerimizle dolu dolu bir gün geçirdik. Hepimiz için unutulmaz bir yolculuk oldu. Yarın, 108 yıl önce atalarımızın yürüdüğü gibi, biz de binlerce gencimizle duygularını yaşamak için yürüyeceğiz. Onları minnet ve rahmetle anacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu